Powiedzmy szczerze: maść arnikowa trzeba sprawdzić

Sierpień 30, 2017
By
Advertisment

stawy

Drodzy czytelnicy bez kozery przyznajmy, że Maść arnikowa to także jeden z tych produktów ktore należy omówić. Czynimy zatem wszystko, by opisać go więc. Ta nasza charakterystyka nie będzie zbyt długa.
Zacznijmy pisać od tego, że nieustający ból stawów jest na ogół następstwem zwichnięć czy też skręcenia stawów. Często jednakowoż ból stawów to sygnał rozprzestrzeniającej się choroby. Muszą one pokazywać nam, że mają miejsce zmiany zwyrodnieniowe. Włącza się wtenczas powolne zużywanie się stawu, co objawia się właśnie bólem. Życzę wam rychłego uzdrowienia problemów ze stawami.
Zatem opiszmy maść arnikowa.
DzialaniePrzeciwzapalne, gojące.Wskazania do stosowaniaPomocniczo w stłuczeniach (siniaki), skręceniach (z obrzękiem pourazowym), objawowo po ukąszeniach owadów i w dolegliwościach reumatycznych.PrzeciwwskazaniaUczulenie na arnikę albo odmienne rośliny z rodziny Złożonych (Compositae = Asteraceae).Sposób stosowania oraz droga podania: Maść na skórę. Smarować 2 – 4 razy dziennie zmienione chorobowo powierzchnie skóry.Dzialania niepożądaneMogą wystąpić odczyny alergiczne skóry (np. alergia kontaktowa).InterakcjeNie znane.Okres ciaży oraz karmienia piersiąPrzed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie stosować w stanach zapalnych brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią.Warunki przechowywaniaPrzechowywać w w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niewidocznym oraz niedostępnym dla dzieci.Środki ostrożnościZwiązane ze stosowaniem: W przypadku wystąpienia wyprysków, pęcherzyków albo innych objawów stanu zapalnego skóry należy skonsultować się z lekarzem. SkładSubstancja czynna: ekstrakt z kwiatostanu arniki łąkowej (Arnica chamissonis L.) 100g/100g; ekstrahent: etanol, wazelina biała. Zatem opiszmy maść arnikowa.
W poźniejszym okresie życia problemy z układem kostno szkieletowym oraz mięśniowym zwiększają się. Musimy o tym również pamietać. Proces starzenia się związany może być także z licznymi zmianami w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Wraz z upływem lat dochodzi do zwiększonego powstawania wolnych rodników tlenowych, zmniejszenia aktywności enzymów łańcucha oddechowego, a tym samym obniżenia poziomu produkcji energii wewnątrzkomórkowej. Dodatkowo badania genetyczne wykazały zwiększoną aktywację genow związanych z procesami zapalnymi i wzmożoną produkcje cytokin powiązanych z procesami proteolizy (m.in. TNFα). Wszystkie te procesy prowadzą do powstawania oraz gromadzenia sie w mięśniu białek o nieprawidłowej konfiguracji.
W poźniejszym okresie życia problemy z układem kostno szkieletowym oraz mięśniowym zwiększają się. Musimy o tym również pamiętać. Proces starzenia się zwiazany może być też z licznymi zmianami w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Wraz z upływem lat dochodzi do zwiekszonego powstawania wolnych rodników tlenowych, zmniejszenia aktywności enzymów łańcucha oddechowego, a tym samym obniżenia poziomu produkcji energii wewnątrzkomórkowej. Dodatkowo badania genetyczne wykazały zwiększoną aktywację genów związanych z procesami zapalnymi i wzmożoną produkcję cytokin powiązanych z procesami proteolizy (m.in. TNFα). Wszystkie te procesy prowadza do powstawania oraz gromadzenia się w mięśniu białek o nieprawidłowej konfiguracji.

Advertisment

Tags: , ,

Comments are closed.